Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Warzywna Urodzajnia

Mieszkanki Gminy Kolbudy, uczestniczki projektu Urodzajnia, przygotują stanowisko degustacyjno - edukacyjne, które będzie prezentowane w Warzywnym Klubie Festiwalowym - Narracji. W Gdańsku Oliwie 17 listopada od godz. 17.00, Zapraszamy!

Pięciosobowa grupa pań przygotuje przeciery i pasty warzywne. Pasty zostaną zrobione z warzyw między innymi zebranych z własnych ogródków, a kulinarne kombinacje z nich przygotowane, podawane będą na kromkach chleba zrobionego z dodatkiem dyni i ziemniaków. Do przekąsek podawane będą ciepłe herbaty ziołowe, zrobione na bazie roślin zebranych na łąkach i w lesie. Na zdrowie i na szczęście, będzie też można wznieść toast i wypić z kieliszka zakwas z buraków. 50 pierwszych osób przybyłych na degustację będzie mogło odebrać kalendarz pt „NA SZCZĘŚCIE” na rok 2019. Pani Stanisława Wilińska z chętnymi osobami, podzieli się swoją wiedzą na temat zdrowotnych właściwości ziół, z których panie przygotują ciepłe herbaty.

Urodzajnia jest to projekt realizowany przez Fundację MI-RO-RO nad projektem czuwa obecnie około 20 osobowa grupa pań różnych profesji, które łączy zacięcie i pasja w rozwijaniu własnych umiejętności, dzieleniu się nimi oraz zamiłowanie do wspólnego spędzania czasu.

Koordynatorką projektu jest Kamila Chomicz. Założeniem projektu było stworzenie okazji do dzielenia się wiedzą o otaczającej nas przyrodzie, wspólne gromadzenie i uprawa ziół, owoców i warzyw, przygotowywanie oryginalnych autorskich specjałów w oparciu o domowe receptury. Koordynacja - Kamila Chomicz uczestniczki „Warzywnej Urodzajni”: Anna Chomicz, Renata Adamczyk-Sałek, Ewa Iwańczuk, Stanisława Wilińska, Mirosława Liberska

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL