Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Krissy Mathews w Kolbudach

Zapraszamy 28-go października o godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na koncert Krissy Mathews Band. Wstęp bezpłatny.

Krissy Matthews to pół-Norweg, pół-Brytyjczyk. Nazywany jest cudownym dzieckiem bluesa. Debiut sceniczny zaliczył już w wieku 3 lat, 5 lat później dostał pierwszą gitarę artystyczną, a gdy miał 12 lat wystąpił podczas festiwalu w Notodden z Johnem Mayalem i Bluesbreakers! Legendarny muzyk zachwycił się młodym gitarzystą po przesłuchaniu jego demo. Po tym występie o Krissy’m Matthewsie zrobiło się głośno. Zapraszano go do radia, telewizji, udzielał wywiadów i prezentował swoje umiejętności. W wieku 13 lat nagrał pierwszą płytę pt. „Influences”. Po dwóch latach, i spotkaniu m.in. z BB Kingiem, pojawił się album „No Age Limit”. Krissy’emu cały czas towarzyszył brat Keith.

Kariera utalentowanego muzyka nabierała rozpędu. W 2007 roku, niedługo po wydaniu drugiej płyty, zagrał dwa utwory ze swoim idolem Jeffem Healey’em. Później supportował m.in. Waltera Trouta podczas koncertu w Oslo. Występy Krissy’ego i jego bandu były bardzo dobrze odbierane przez publiczność. Prawdziwą furorę grupa zrobiła w 2008 roku w Lizbonie podczas „Festa Avante”, gdy słuchało jej aż 20 tysięcy osób, bowiem brazylijski gitarzysta Nuno Mindelis usłyszał Norwegów na małej scenie i zaprosił na główną.

W wieku 18 lat Krissy miał już na koncie trzy albumy. W 2009 roku ukazał się bowiem „Allen in Reverse”. W 2010 roky pojawiła się płyta „Hit the Rock” – czwarta w dorobku artysty. Obecnie Matthews ma 22 lata i podbija bluesowe sceny Europy. Zagrał już w ponad 20 krajach. Także w Polsce. Na Suwałki Blues Festival przyjedzie jednak po raz pierwszy.

Młody gitarzysta oraz wokalista w marcu 2015 roku wydał nowy album pt „Scenes From A Moving Window”.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL