Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Joanna Dudkowska feat. Kova

W sobotę 28 października na scenie Urzędu Gminy Kolbudy kolejna gratka dla fanów dobrej muzyki. Dźwięk, światło i emocje – tak w największym skrócie zapowiedzieć możemy projekt Joanna Dudkowska feat. KOVA. Wszyscy, którzy zdecydują się spędzić ten wieczór z nami mogą liczyć na niezwykłe połączenie wrażeń muzycznych i wizualnych. W roli głównej wystąpią dwie niezwykle utalentowane instrumentalistki, grające na gitarze basowej i wiolonczeli. Całość uzupełni doskonały zespół. Zaczynamy o godzinie 20.00. Wstęp oczywiście darmowy.

Grupa, która tym razem wystąpi w naszej sali koncertowej, to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Połączenie muzyki wykonywanej przez profesjonalną grupę muzyków uzupełniają dwie osobowości sceniczne: Joanna grająca na gitarze basowej i Agnieszka na wiolonczeli. Obie Panie tworzą niespotykane duo - połączone z aranżacjami świetlnymi. Projekt Joanna Dudkowska feat. KOVA otworzył I Międzynarodowy BASS&BEAT FESTIVAL WROCŁAW 2017.

Spektakl sceniczny w wykonaniu tej grupy jest niecodziennym przeżyciem dla każdego widza. Dynamiczna realizacja oświetlenia w czasie koncertu podkreśla urodę solistek,
a przestrzenie stylistyczne, w które prowadzi nas muzyka grupy są swoistą podróżą po współczesnej muzyce rozrywkowej. Nowatorskie aranże znanych utworów na bas i wiolonczelę oraz utwory autorskie z towarzyszeniem zespołu na nowo odkrywają przeboje muzyki popularnej i klasycznej. Dziewczynom towarzyszyć będą: Mateusz Urbaniak – piano, Adaś Konieczny – gitara, Katarzyna Pakowska – wokal, Mateusz Brzostowski – perkusja.

Joanna Dudkowska - basistka, pedagog, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu (IV wydział). Grała na największych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. Bliuzo Naktys - Litwa, Blues Alive – Zlin, International Blues Challenge 2015 Memphis TN, USA, Rawa Blues Festival, Jimiway Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Young Stars Festival 2014, Festiwal Marzeń 2015, JP ARTIST Festival 2014, Blues Express, Las, Woda i Blues, Suwałki Blues Festival i inne. Występowała m.in. z takimi muzykami jak: Robert Chojnacki, Felicjan Andrzejczak, Wojciech Hoffmann, Niki Buzz, Chuc Frazier, Nicolas Zdankiewicz, Dr Blues, Grzegorz Kupczyk, Leszek Cichoński, Piotr Kałużny, Zbigniew Lewandowski, Marta Podulka, Jacek Jaguś, Bobby "Mercy" Oliver i wielu innych znakomitych polskich i zagranicznych muzyków.

Uczestniczka programu telewizyjnego - Must Be The Music 4 - z zespołem Lejdis bez Gentlemen. W październiku 2011 r. zdobyła nagrodę dla najlepszego basisty na Ogólnopolskim XVI Przeglądzie Zespołów Rockowych Rock Blok w BOK w Bolesławcu z zespołem Nawiasemówiąc. Na Przeglądzie Kapel Gitarowych z Wielkopolski Mosina 2012 otrzymała dodatkową nagrodę dla najlepszego gitarzysty basowego. 3 lutego 2014 r. na antenie radiowej „Trójki" ogłoszono zwycięzców ankiety Blues Top 2013. Wśród najlepszych polskich muzyków bluesowych znalazła się basistka Joanna Dudkowska. W kategorii „instrumenty różne" zajęła drugie miejsce. W następnych latach klasyfikowała się kolejno na trzecim i drugim miejscu w ankiecie Blues Top. Razem z amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album "Dr Blues - Tribute To Ol'Skool Masters", który został najlepszą płyta bluesową roku 2013 w Polsce. W marcu 2015 roku ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. W 2015 roku wzięła udział w nagraniu płyty B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa, w której brali udział czołowi gitarzyści polscy m.in. Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffmann, Jerzy Styczyński. W 2016 roku wzięła udział w nagraniu nowej płyty Roberta Chojnackiego razem z takimi muzykami jak Jacek Królik czy Ryszard Sygitowicz. Obecnie współpracuje z zespołem Robert Chojnacki &, Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera), Witkiem Łukaszewskim & Grand Piano, Jaromi zez Ekom. Można ją również zobaczyć i usłyszeć na koncertach zespołów: SoulfunK – Dr Blues & Joanna Dudkowska. W tym roku 19 maja po raz pierwszy wystąpiła ze swoim projektem Joanna Dudkowska feat. Kova na Międzynarodowym Festiwalu Bass&Beat Festival Wrocław 2017. Razem z zespołem Chojnacki& zagrała na 54 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL