Pogoda Kolbudy z serwisu
»

„Niech powrócą te lata…”. Koncert dla seniorów z gminy Kolbudy.

W niedzielę 1 października, na scenie Urzędu Gminy Kolbudy, odbędzie się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Wójt Gminy Kolbudy serdecznie zaprasza mieszkańców do wysłuchania, doskonale wszystkim znanych, piosenek Anny Jantar oraz Ireny Jarockiej. Na estradzie - w repertuarze wspomnianych artystek - zobaczymy Annę Żebrowską. Koncert „Niech powrócą te lata…” rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp oczywiście bezpłatny.

O tym, że seniorzy z gminy Kolbudy potrafią się świetnie zorganizować i doskonale tańczyć przekonaliśmy się podczas organizowanych cyklicznie balów seniora. Tym razem sprawdzimy czy nasi starsi mieszkańcy znają przeboje, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Mamy nadzieję, że 1 października nie tylko wysłuchają hitów, które „okupowały” listy przebojów w czasach ich młodości, ale również wesprą wokalnie gwiazdę wieczoru Annę Żebrowską.

- Piosenki Anny Jantar i Ireny Jarockiej znają chyba wszyscy – mówi wójt Leszek Grombala. - Największe przeboje: „Tyle słońca w całym mieście”, „Odpływają kawiarenki”, „Staruszek świat”, „Niech wrócą te lata” i wiele innych będzie można usłyszeć i zaśpiewać podczas naszego koncertu. Występ dedykowany jest starszym mieszkańcom naszej gminy z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, niemniej do udziału zapraszamy wszystkich kochających piękną muzykę i klimat piosenek sprzed lat. Wydarzenie to stanowiło będzie kolejną okazję do spotkania się z naszymi seniorami. O frekwencję jestem spokojny. Naszej „starszej młodzieży” do zabawy namawiać nie trzeba. To wspaniali ludzie, którzy chcą się spotykać i miło spędzić czas. Jestem przekonany, że 1 października zapomną o wszelkich dolegliwościach, metrykach, problemach i po prostu oddadzą się szaleństwu.

Anna Żebrowska, którą zobaczymy na scenie w Kolbudach, jest utalentowaną artystką. Od dzieciństwa rozwijała swoją pasję do muzyki i śpiewu. Wiele lat pracy nad marzeniami zaowocowało ich realizacją. W swojej twórczości nawiązuje do tradycji polskiej piosenki artystycznej wykonując m.in. utwory Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Violetty Villas, Anny German i Karin Stanek. Na swoim koncie ma m.in. występy w koncertach Violetty Villas, poprzedzała występy takich zespołów i artystów jak: Perfect, Budka Suflera, Natalia Kukulska, Czerwone Gitary, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki. Aktualnie można ją usłyszeć na antenie I Programu Polskiego Radia w audycji prowadzonej przez Kazimierza Kowalskiego – „Noc z Jedynką”.

Od 1990 roku z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, w dniu 1 października, corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora. Jego wyróżnienie służy zwróceniu uwagi rządzących i społeczeństwa na potrzeby seniorów, często pomijanych w głównym nurcie aktywności politycznej, gospodarczej i społecznej. Konieczności podejmowania działań w środowiskach lokalnych, które przyniosą pomoc i radość seniorom, a także pozwolą im aktywnie włączyć się w życie innych pokoleń.

- Gmina Kolbudy dostrzega zachodzące zmiany demograficzne polegające na rosnącej liczbie i udziale seniorów w lokalnej społeczności – mówi dr inż. Anita Richert – Kaźmierska. - Coraz więcej przedsięwzięć kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych realizowanych w ostatnim czasie w gminie, podejmowanych jest właśnie z myślą o tej grupie. W celu poznania szczegółowych potrzeb Seniorów realizowane są aktualnie badania ankietowe. Na podstawie ich wyników zostanie przygotowany gminny program senioralny w którym zostaną zaproponowane m.in. działania aktywizujące osoby starsze (kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne itp.), działania informacyjno-edukacyjne zwiększające ich bezpieczeństwo fizyczne i ekonomiczne, działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej, rozwoju oferty opiekuńczej itp.

Spotykamy się 1 października o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Koniecznie powiadomcie znajomych seniorów!

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL