Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Artystyczne osiągnięcia

Marta Sobolewska z Kolbud ma 11 lat i półkę pełną dyplomów konkursów piosenkarskich i plastycznych. Na dodatek uczy się bardzo dobrze. Osiągnęła średnią ocen 5,0. Jest lubiana przez rówieśników, którzy wybrali ją gospodarzem klasy.

Pasja Marty to śpiewanie. Mając 8 lat spróbowała sił w gminnym konkursie piosenki "Śpiewać Każdy Może". Okazało się, że talentu nie brakuje. W efekcie trafiła do Studium Piosenki Renaty Gleinert. Od tego czasu Jacek Szmyt, dyrektor ośrodka kultury zaprasza ją na wszystkie gminne imprezy. Marta dostała owację na stojąco podczas ubiegłorocznego konkursu kolęd "Wieża Babel", gdzie popisała się piosenkami po angielsku.

W międzyczasie pojawiły się sukcesy na ogólnopolskich festiwalach. Zdobyła II miejsce w Gdyni, wyróżnienie Solo Tutti w Kruszwicy i IX miejsce w Chodzieży

- Festiwal w Chodzieży to wyzwanie dla wszystkich - mówi Marta. - W tym roku akompaniowała Orkiestra Zbigniewa Górnego. Emocji nie brakowało. Trema też nie dokuczała zbytnio. Największą nagrodą był występ podczas koncertu laureatów. Lubię duże sceny. Zawsze w czasie koncertu staram się przekazać widzom emocje, a to niełatwe. Nagrałam już kilka płyt w gminnym studio, jednak rzadko ich słucham. Zawsze mam wrażenie, że można było zaśpiewać lepiej. Sama próbuję pisać teksty piosenek. Lubię śpiewać. Moim idolem jest Maria Widomska. Ona też zaczynała od występów na gminnych imprezach. To wszystko są bardzo fajne przygody, ale nie widzę siebie w roli gwiazdy. Chciałabym zostać lekarzem - specjalistą od noworodków.

 

 

 


30 lipca 2004, Wawrzyniec Rozenberg, Dziennik Bałtycki

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL