Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Fermata bez granic

Gwiazdą VII Festiwalu Pianistycznego "Fermata" i Pomorskich Warsztatów Pianistycznych będzie Cyprien Katsaris, światowej sławy pianista z Grecji. Artysta wystąpi charytatywnie.

Poza Katsarisem zagrają m.in. Eugen Indjic i Diana Joffe. Festiwal rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do 16 lipca. Koncerty jak zawsze zostaną zorganizowane w kilku miejscach: na Zamku w Malborku, w pałacu w Krokowej, Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym "Energa" w Sopocie i ujeżdżalni Klubu Jeździeckiego w Lublewie. Niezwykle ciekawie zapowiada się również Nokturn Nocny, który zostanie wykonany pod sosnami przy hotelu Venus w Łapinie

- Gwiazdy i koncerty, których słucha kilka tysięcy melomanów to ważne wydarzenia. Dzięki nim Fermata znana jest w środowiskach artystycznych całej Europy - mówi Dariusz Glapiak, współorganizator festiwalu. - Najważniejsze są jednak warsztaty dla młodych, utalentowanych twórców, którzy mogą doskonalić umiejętności przy boku najwybitniejszych pedagogów z kraju i zagranicy.

W ubiegłym tygodniu w Lublewie spotkali się organizatorzy, przyjaciele i sponsorzy "Fermaty". Wysłuchali koncertu studentów i uczniów Szkoły Muzycznej w Kolbudach.

- Chylę czoła przed muzykami - powiedział Mirosław Kalisiewicz, wiceprezes firmy "Zdrowit" z Warszawy. - Nie złożę dziś żadnej deklaracji, jednak takie przedsięwzięcie na pewno warto wspierać.

- Gmina Kolbudy pomaga "Fermacie" od lat. W tym roku przekazaliśmy 30 tys. zł. To pieniądze wydane na znakomitą promocję gminy - dodał wójt Leszek Grombala. - Pamiętam pierwszy, skromny festiwal. Każdy kolejny był już wydarzeniem artystycznym wykraczającym poza granice Polski.

 

 

6 maja 2005, Wawrzyniec Rozenberg, Dziennik Bałtycki
 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL