Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Cenny dar Fermaty

Kolbudzka szkoła muzyczna wzbogaciła się o wspaniały instrument. Stowarzyszenie na rzecz promocji Pomorza "Fermata" przekazało na rzecz tej placówki odrestaurowane pianino.

Uroczystość przekazania instrumentu odbyła się w kawiarni Jeździeckiego Klubu Sportowego w Lublewie. Przybyli goście - wśród nich wójt Gminy Kolbudy, dr Leszek Grombala i zastępca wójta, Krzysztof Regliński - wysłuchali krótkich recitali dwóch pianistek: Katarzyny Malinowskiej - studentki Akademii Muzycznej w Poznaniu - oraz Marty Żak - uczennicy III klasy kolbudzkiej szkoły muzycznej.

Zebrani w kawiarni JKS w Lublewie mieli również okazje "na własne uszy" przekonać się, jak brzmi przekazany instrument. Jego jakość sprawdził dyrektor kolbudzkiego ZKPiG, Kazimierz Koszykowski.

Marta Żak jest jedną z najbardziej utalentowanych uczennic kolbudzkiej szkoły muzycznej. W bieżącym roku szkolnym zdobyła już szereg nagród. Młoda pianistka zajęła m.in. III miejsce na Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Tczewie, oraz - wraz z Edytą Mydłowską - zdobyła wyróżnienie na przeglądzie duetów fortepianowych w Toruniu i III miejsce na konkursie pianistycznym w Gdańsku - Wrzeszczu. W poprzednich latach Marta Żak odnosiła również wiele sukcesów.

- Ćwiczę dopiero trzy lata - powiedziała Marta "Naszej Gminie". - Średnio zajmuje mi to trzy godziny dziennie.

Marta nie żałuje jednak czasu poświęconego na ćwiczenia. A - jak pokazują liczne sukcesy - w jej przypadku czas spędzony przy fortepianie nie jest czasem straconym.

 

9 lutego 2005,  Nasza Gmina

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL