Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Konkursy dla najmłodszych


Tradycyjnie pod koniec roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach wraz z Referatem Kultury i Rekreacji UG Kolbudy zorganizowała IX Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.

W konkursie zaprezentowało się 28 uczestników z 6 szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej gminy. Nagrodę Grand Prix (radiomagnetofon), ufundowaną przez Wójta Leszka Grombalę, otrzymał Maciej Olesz – trzecioklasista z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kowalach. Maciej zaprezentował utwór Juliana Tuwima "Rycerz Krzykalski".

Pierwsze lokaty w swoich grupach wiekowych zajęli: Natalia Cybulska (klasa I) za deklamację wiersza Jana Brzechwy "Żuk", Cezary Kozicki (klasa II) za wykonanie utworu "Lokomotywa" Juliana Tuwima i Barbara Borkowska (klasa III) za recytację wiersza "Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali odtwarzacze MP3 ufundowane przez Bibliotekę oraz książki i płyty ufundowane przez Wójta Gminy Kolbudy.
Recytacje uświetniła wystawa prac nagrodzonych w IX Gminnym Konkursie Plastycznym "Mieszkańcy mojej wyobraźni - galeria ilustracji do poezji i prozy dziecięcej". Konkurs, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. W tym roku wpłynęło 226 prac stworzonych przez młodych artystów. Na wystawie zaprezentowano 52 prace nagrodzone lub wyróżnione w konkursie.

Za najlepszą plastyczną interpretację literatury dziecięce jury uznało pracę pt.: "Czerwony Kapturek" wykonaną przez pięcioletnią Adę Oszejko - reprezentującą Świetlicę Wiejską w Kowalach. Drugie miejsce zajął ośmioletni Jakub Kwidziński z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach za ilustrację pt.: "Śnieżny Smok". Trzecie miejsce zdobył "Czerwony Kapturek" - autorstwa czteroletniej Idy Charmuszko z Fundacji Horyzonty Sztuki w Kowalach. Jury przyznało także 4 wyróżnienia specjalne dla Mai Bartnickiej, Zosi Błaszkowskiej, Natalii Ormańczyk i Dawida Wawryszuka. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki.


Laureaci IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego


Grand Prix

Maciej Olesz (NSP Kowale)


Reprezentanci klas I:

Natalia Cybulska (ZKPiG Kolbudy) – 1 miejsce
Weronika Szwichtenberg (ZKPiG Kolbudy) – 2 miejsce
Oliwer Wirkus (ZKiW Lublewo) – 3 miejsce


Reprezentanci klas II:

Cezary Kozicki (NSP Kowale) – 1 miejsce
Zuzanna Bielewicz (ZKiW Lublewo) – 2 miejsce
Szymon Krysiak (ZKPiG Kolbudy) – 3 miejsce


Reprezentanci klas III:

Barbara Borkowska (NSP Kowale) – 1 miejsce
Katarzyna Cesarz (ZKPiG Kolbudy) – 2 miejsce
Jakub Ciurkowski (ZKiW Bielkówko) – 3 miejsce

Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano wyróżnienia.
22 grudnia 2010, Nasza Gmina

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL