Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Koncert Trzy Miasta

Wczoraj wieczorem w terminalu Portu Lotniczego Trójmiasto odbył się niezwykły "Koncert na Trzy Miasta". Koncert uświetnił urodziny Radia Gdańsk.

Na fortepianie grał światowej sławy pianista Bernard Ringeissen z Francji, laureat 4 nagrody Konkursu Chopinowskiego. Towarzyszyła mu Toruńska Orkiestra Kameralna pod dyr. Zygmunta Rycherta.

Francuski gość przybył na Wybrzeże na zaproszenie organizatorów Festiwalu Pianistycznego Fermata, połączonego z warsztatami dla młodzieży, który odbywa się w Lublewie.

Muzycy wspólnie wykonali III Symfonię a-moll op. 56 "Szkocką" Felixa Mendelssohna, popisem zaś francuskiego pianisty był koncert B-dur op. 83 Johannesa Brahmsa. Wymaga on od wykonawcy mistrzowskiej ręki i subtelnej muzykalności. W trakcie koncertu wręczono Bursztynowe Mikrofony Radia Gdańsk, które właśnie obchodzi 57 urodziny. Za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i realizatorskiej Bursztynowe Mikrofony otrzymali: Dagmara Szajda, Michał Mielnik, Maciej Bogdanowicz, Włodzimierz Machnikowski.

Radiowa elita

Tomasz Kramkowski prezes Radia Gdańsk

- Jest to doroczna nagroda, a laureaci zostali wybrani przez zarząd radia. Na uświetnienie naszej 57 rocznicy wybraliśmy ten koncert, bo to świetny pianista i dobra orkiestra. Port Lotniczy to jeszcze jedno miejsce jednoczące mieszkańców Trójmiasta i Pomorza.

 

 

10 lipca 2002, (mig), Dziennik Bałtycki
 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL