Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Fermata 2002-Festiwal Pianistyczny w Lublewie

W niedzielę 30 czerwca o godz. 21 w ujeżdżalni koni w Lublewie rozpocznie się koncert inaugurujący Festiwal Pianistyczny Fermata 2002. Bohaterem wieczoru będzie mistrz improwizacji fortepianowej Waldemar Malicki.

Autorski program Malickiego, w którym muzyka jest przeplatana słowem, będzie, jak zapowiada artysta, "wędrówką po krajach Europy".
We wtorek 2 lipca o godz. 20, także w lublewskiej ujeżdżalni, wystąpi z recitalem znakomita pianistka rosyjska, profesor Instytutu Gnesinych (czyli moskiewskiej kuźni talentów) Wiera Nosina.
W czwartek 4 lipca o godz. 20 w Teatrze Miejskim w Gdyni będzie można posłuchać gry Esztenyi Szabolcsa, mieszkającego od lat w Polsce pianisty i improwizatora.
Kulminacją artystycznych wydarzeń festiwalu będzie Koncert na Trzy Miasta, który odbędzie się 9 lipca na terenie Portu Lotniczego w Rębiechowie. Gwiazd± wieczoru będzie francuski wirtuoz Bernard Ringeissen, który już w ubiegłym roku był bohaterem porywającego recitalu w Lublewie. Artyście będzie towarzyszyć Toruńska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Zygmunta Rycherta. W programie znajdzie się m.in.: monumentalny Koncert fortepianowy B-dur Brahmsa. Niestety, to wydarzenie będzie imprezą zamkniętą, w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych koncertów.
Fermata to nie tylko recitale znanych pianistów, ale także kurs mistrzowski prowadzony przez wielkich i znanych artystów dla młodych muzyków. Przez dwa tygodnie, w wakacyjnej scenerii Lublewa, młodzież pianistyczna ma szansę doskonalić swój warsztat pianistyczny pod okiem mistrzów. A w przerwie miedzy ćwiczeniem trudnych pasaży można spróbować konnej jazdy.
Bilety na koncerty (z wyjątkiem zamkniętej imprezy 9 lipca) - 20 i 10 zł do nabycia przed koncertami

 

 

26 czerwca 2002, Albert Gawot, Gazeta Wyborcza
 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL