Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Najmłodsi na scenie

Dwanaście zespołów teatralnych wystąpi na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Kolbudach. Maluchy i klasy starsze będą prezentować inscenizacje bajek i baśni dla dzieci.

Przegląd teatrzyków zaplanowano na sobotę 27 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 15.00.

Aktorzy uczniowie, prezentujący pięć gminnych szkół w Kolbudach, Lublewie, Bielkówku, Buszkowych i Pręgowie, zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe, klasy 1-3 i klasy 4-6. W programie znajdują się inscenizacje "Czerwonego Kapturka", "Kota w butach", "Brzydkiego kaczątka", "Kopciuszka" i "Śpiącej królewny". Starsze dzieci zaprezentują nieco poważniejsze tematy.

W jury zasiądzie kilku znawców sztuki teatralnej. Wśród nich jako przewodniczący Jerzy Nowicki, gdański aktor, który przepracował 22 lata w Teatrze Wybrzeże. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

- Jury będzie brało pod uwagę grę aktorską, pomysłową scenografię oraz interesujące przedstawienie tematu. W ubiegłym roku dzieci spisały się znakomicie - mówi Barbara Ślozowska, dyrektor szkoły w Lublewie, która jest współorganizatorem konkursu. - Jestem ze swojej grupy bardzo dumna. Nasze inscenizacje podobały się również za granicą. Teraz, oprócz wystawiania sztuk, chcemy zorganizować w naszej szkole Dni Holenderskie, być może właśnie w formie inscenizacji teatralnej.

Wstęp na festiwal jest wolny. Organizatorzy zapowiadają świetną zabawę, gdyż młodzi aktorzy nie są nowicjuszami. Ubiegłoroczni zwycięzcy pojechali na tournee do Holandii.

Dzieci to świetni aktorzy

Jacek Szmyt - dyrektor GOKiR w Kolbudach

- Wbrew pozorom przegląd dziecięcych teatrów nie jest przeznaczony tylko dla najmłodszego widza. Nasze dzieci są wyjątkowe. Ich gra bywa tak zabawna, że rozbawi każdego. Trzeba zwracać uwagę na gesty, mimikę i duży profesjonalizm małych aktorów. Dorosły człowiek nie wykona tego co najmłodsi. Na ostatnim festynie w Lublewie najlepiej bawiły się właśnie rezolutne, odważne dzieci.

Więcej informacji w Kolbudzkim GOKiR, przy ul. Staromłyńskiej 2, tel. 682 72 88.

 

 

19 kwietnia 2002, (mig), Dziennik Bałtycki

 

 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL